Program zakończony dnia 17.11.2021r.

Drogie Pacjentki!

Nasz szpital przystąpił do pilotażowego programu „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy” wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019 roku - „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy” (Dz. U. z 2019 roku, poz. 1537).

Celem głównym pilotażu jest wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym na oddziałach szpitalnych oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji.

Do Programu włączane są tylko pacjentki korzystające z diety podstawowej i nie ponoszą przy tym żadnych kosztów związanych z realizacją Programu. Od pacjentki wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.

Dietetyk

Pacjentki podczas pobytu w naszym szpitalu mogą korzystać z porad dietetyka. Dodatkowo drogą elektroniczną mogą kierować pytania do dietetyka, również w okresie minimum 2 miesięcy po porodzie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dietetyk szpitala pełni dyżur w poniedziałek i wtorek w godzinach od 10.00 do 13.00.

Dodatkowe informacje na temat prawidłowego żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl
Zapraszamy również do skorzystania z bezpłatnych porad dietetycznych on-line pod www.poradnia.ncez.pl

 Pobierz jadłospis

Jadłospis może ulec zmianie z przyczyn niezależnych oraz ze względu na sezonowość.