Czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy w mieleckim szpitalu? Nie dłużej niż miesiąc! Pacjent potem trafia pod stałą opiekę Poradni Okulistycznej w Przychodni nr 4 w Mielcu.
Jak się zarejestrować na zabieg? Informacje poniżej!
Prof. Robert Rejdak i dr hab. n. med. Tomasz Chorągiewicz - to nazwiska znane i wysoko cenione we współczesnej okulistyce. Są to specjaliści, których ogromna wiedza i doświadczenie stanowią dla Pacjentów z Mielca i okolic szansę, by poddać się zabiegowi usunięcia zaćmy z przekonaniem o najwyższej jakości usług medycznych, sprawnie i w ramach ubezpieczenia zdrowotnego!
Pierwszy krok? Wystarczy udać się do lekarza rodzinnego lub swojego okulisty i uzyskać skierowanie na zabieg.
O ostatecznej kwalifikacji pacjenta do zabiegu usunięcia zaćmy, już po jej zdiagnozowaniu, decyduje badanie weryfikacyjne.
Z operacji w ramach publicznego ubezpieczenia korzystają osoby z ostrością wzroku 0.6 i gorszą, ze stwierdzonym zmętnieniem soczewki w badaniu przy użyciu biomikroskopu po rozszerzeniu źrenicy. Pacjentów, którzy posiadają skierowanie od okulisty na zabieg usunięcia zaćmy, zachęcamy do rejestracji w Oddziale Chirurgii Jednego Dnia w mieleckim szpitalu.
 
Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji dostępne są pod numerami telefonów: 17 780 01 24 oraz +48 884 890 400. Oddział udziela świadczeń zdrowotnych w piątki w godz. 15:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 8:00-13:00.
WARTO WIEDZIEĆ! Zaćma  jest chorobą uciążliwą, ale na szczęście jest też w pełni uleczalna operacyjnie. Pacjent po zabiegu całkowicie odzyskuje wzrok utracony wskutek tego schorzenia.