Cierpisz z powodu zmian zwyrodnieniowych? Kochasz ruch? Jesteś młody? To szansa, by odzyskać aktywne życie!


 - Ta nowa endoproteza maksymalnie odtwarza kolano sprzed choroby. To oznacza, że będą z niej zadowoleni pacjenci bardzo wymagający, czyli np. młodzi, aktywni, chcący prowadzić życie bez większych ograniczeń ruchowych - wyjaśnia lek. Mirosław Midura, ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Ten typ endoprotezy wszczepiono już w Mielcu kilku pacjentom i wszyscy jednogłośnie wyrazili całkowite zadowolenie z zabiegu i jego bezcennych dla nich efektów.
 - Oddział Urazowo-Ortopedyczny Szpitala Specjalistycznego w Mielcu ma już ugruntowaną markę, cieszy się niewątpliwą renomą. Widzimy, że przyjeżdżają do nas pacjenci nie tylko z okolicznych powiatów, ale także województw. Tym bardziej więc cieszymy się, że Oddział wciąż się rozwija, mogąc zaproponować swoim pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania - mówi Paweł Pazdan, dyrektor mieleckiego szpitala.
 - Od tego roku mamy możliwość wszczepiania endoprotezy, która sprawia, że pacjent maksymalnie zbliża się do odzyskania funkcji swojego kolana sprzed choroby. Ten typ endoprotezy pozwala na uzyskanie większego zakresu ruchomości, daje o wiele większe możliwości np. klękania, więc to naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie - nie ma wątpliwości lek. Mirosław Midura. - Oczywiście to nie jest tak, że inne typy endoprotez, które wszczepiamy są złe. Wszystkie, które posiadamy są bardzo dobre, nowoczesne, natomiast nie każdy pacjent otrzymuje taką samą, do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Ale ten nowy typ anatomicznej endoprotezy, GMK SPHERE MEDACTA, pozwala nam ponadto zmodyfikować proces samej operacji. Do tej pory u wszystkich pacjentów staraliśmy się dążyć do tego, by kończyna była prosta, ale ten rodzaj endoprotezy pozwala nam na takie jej założenie, że pacjent odbiera ją szybko jako odtworzenie naturalnego, zdrowego kolana sprzed choroby. Takie odczucie będzie miało bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o decyzję o powrocie do nas na zabieg wszczepienia endoprotezy drugiego kolana, oczywiście w sytuacji, jeżeli występuje taka potrzeba - wyjaśnia ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego. Specjalista dodaje, że ogólnie zastosowanie endoprotez nieporównywalnie podnosi komfort życia pacjenta w stosunku do jego stanu w zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej, przywraca mu w miarę normalne funkcjonowanie. Przede wszystkim znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe, a przy tym zwiększa zakres ruchomości kończyn, czyli aktywność pacjenta. - Jeśli ktoś ma zmiany zwyrodnieniowe, nie może chodzić, czy też chodzi z pomocą kul, odczuwa ból, to na pewno warto rozważyć endoprotezę, bo dzięki niej znów można prowadzić normalne życie, już bez ogromnych ograniczeń powodowanych przez chorobę - podkreśla ordynator Mirosław Midura.

? Chcecie zobaczyć sam zabieg Jesteście ciekawi jak wygląda i pracuje taka endoproteza Jak długo sprawuje się bez zarzutu Nad jakim przypadkiem pracowali ostatnio mieleccy lekarze ortopedzi Zerknijcie na film ⤵️

https://www.youtube.com/watch?v=DgD-K61aObk

☎️Numery telefonów do Rejestracji Poradni Urazowo-Ortopedycznej:
?17 780 01 58
?17 780 01 68

?Adres:
ul. Żeromskiego 17, 39-300 Mielec