Szpital dziękuje Posłowi na Sejm RP, Fryderykowi Kapinosowi!
 Na liście zakupów są także np. kardiomonitory, pompy infuzyjne, defibrylatory, czy aparaty USG. Prace potrwają 3 lata - do 2025 roku.
 - Widzieliśmy potrzebę zmodernizowania naszego SOR-u oraz doposażenia go w nowoczesny sprzęt, ale było jasne, że przy dzisiejszej sytuacji szpitala nie byłoby to możliwe bez zewnętrznego wsparcia finansowego. Taka możliwość pojawiła się, gdy Ministerstwo Zdrowia ogłosiło program, w którym zapowiedziało możliwość dofinansowania szpitalnych oddziałów ratunkowych zarówno w zakresie modernizacji, a więc prac budowlanych, jak i w zakresie doposażenia w nowoczesny sprzęt - powiedział dziś na konferencji prasowej dyrektor szpitala Paweł Pazdan, dodając, że proces ubiegania się o te fundusze miał charakter konkursu, toteż sukces jest również wielką zasługą pracowników, którzy doskonale przygotowali stosowną dokumentację. Ale otrzymanie takiego wsparcia to także sukces posła Fryderyka Kapinosa i członków Zarządu Powiatu Mieleckiego. - To, jak ważny jest Szpitalny Oddział Ratunkowy to cała społeczność wie i często podkreśla. Ten szpital ma renomę także poza regionem.  Była nawet taka sytuacja że mój kolega poseł innej komisji z innego regionu chciał jechać właśnie do naszego szpitala żeby się leczyć, więc widać, że ta placówka cieszy się dobrą sławą  - zaznaczył poseł Fryderyk Kapinos. - Ale wiemy też, że są obszary, w których bardzo potrzebowała wsparcia. Działam w Komisji Zdrowia, zdaję sobie sprawę z tych potrzeb i mogę je akcentować w Ministerstwie Zdrowia - wyjaśnił poseł. Dodał, że Fundusz Medyczny, w ramach którego pieniądze trafią na mielecki SOR, to 30 miliardów zł od 2021 do 2029 roku. To kolejna jego edycja. - Tym razem było 750 milionów złotych na przebudowy, modernizacje i doposażenia szpitalnych oddziałów ratunkowych, jednak potrzeby były bardzo duże, dlatego bardzo mocno przekonywaliśmy minister zdrowia Katarzynę Sójkę i ministra Marcina Martyniaka, żeby jednak tych pieniędzy było więcej i tak z tych 750 mln zrobiło się 1,5 mld zł. Dzięki temu Mielec znalazł na liście - mówił Kapinos. - SOR jest bardzo ważny dla samorządu powiatu mieleckiego, bo to pierwsze miejsce, w które trafiają pacjenci przekraczając próg szpitala. Tak się składa, że to miejsce na tle innych SOR-ów okolicznych szpitali nie najlepiej się prezentuje. Warunki do obsługi pacjentów, jak i do pracy samej załogi - lekarzy i pielęgniarek są trudne. Od dłuższego czasu myśleliśmy nad pozyskaniem środków, żeby unowocześnić SOR - powiedział starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak, przyznając, że gdyby nie poseł Fryderyk Kapinos, który zaangażował się osobiście, żeby zdobyć te pieniądze, to by się nie udało.  - Myślę, że po tych już ponad siedmiu miesiącach pracy nowego dyrektora szpitala Pawła Pazdana możemy powiedzieć, że udało mu się stworzyć zespół, który ciągnie ten przysłowiowy wózek w jedną stronę, stara się robić wszystko, żeby poprawić sytuację szpitala - dodawał Andrzej Bryła, wicestarosta powiatu mieleckiego.
▶️ Teraz Szpital zleci zaprojektowanie modernizacji oddziału, a pierwsze spotkania już w poniedziałek. Potem, równolegle z realizacją inwestycji, dyrekcja szpitala chce ogłaszać przetargi na zakup nowego sprzętu medycznego. - Sądzę, że uda się zrealizować wszystkie zaplanowane działania w ciągu tych trzech lat - mówi dyrektor szpitala Paweł Pazdan.