➡️- Miło nam poinformować o zupełnej nowości, jaką będzie uruchomienie w naszym Szpitalu Poradni Okulistycznej dla Dzieci, bardzo wyczekiwanej przez rodziców i opiekunów. To jest niezwykle istotne z uwagi na potrzeby zdrowotne w naszym mieście i powiecie. Podejmujemy tego rodzaju rozwiązania, aby rozszerzyć ofertę dla naszych pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. ▶ - Chcemy aby mielczanie nie musieli wyjeżdżać do innych miast i znaleźli pomoc medyczną tu, na miejscu i to świadczoną przez fachowców najwyższej klasy - dodaje dyrektor. VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=ysLlTO1d-nI
▶ – Okulistyka w mieleckim Szpitalu rozwija się już od kilku lat, natomiast w ostatnim czasie odnotowujemy naprawdę duży wzrost dostępności do świadczeń i wzbogacenia oferty dla naszych pacjentów z Mielca i okolic - mówi prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, który kieruje mieleckim zespołem okulistów. 
▶ - Przyjeżdżają jednak do nas także pacjenci z innych miejscowości, dlatego bardzo ważne jest rozwijanie Okulistyki również pod kątem liczebności kadry diagnostycznej i zabiegowej. Cieszymy się dużym wsparciem dyrektora Szpitala Pawła Pazdana i to dzięki rozwiązaniu, które wprowadził, możemy wykonywać więcej zabiegów usuwania zaćmy, ale także w szerszym zakresie pomagać pacjentom ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem, czy z cukrzycowym obrzękiem plamki. 
▶ ?Niezwykle ważny jest rozwój okulistyki dziecięcej. Pracuje u nas już lek. Ewelina Balak, uznana specjalistka z Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej w Lublinie, ale kadra w tym zakresie będzie dodatkowo poszerzona o innych, również renomowanych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy chętnie do Mielca przyjeżdżają, bo są tu warunki do rozwoju.
▶ - Już od dłuższego czasu chcieliśmy rozszerzyć ofertę w zakresie okulistyki dla mielczan, by wykorzystać potencjał i dobrą współpracę z bardzo cenionymi w Polsce i Europie lekarzami okulistami z Lublina. Uzgodniliśmy z prof. Robertem Rejdakiem, że ⬆️zwiększymy zakres godzin pracy bloku operacyjnego, a co za tym idzie ilość zabiegów chirurgii jednego dnia wykonywanych w naszym szpitalu. 
▶ Jest to możliwe dzięki przeorganizowaniu pracy naszego Bloku Operacyjnego, czego podjęła się pani ordynator Marzanna Nykiel. Rozszerzymy również świadczenia w ramach programów lekowych – zaznacza dyrektor Paweł Pazdan.