M.in. ✅edukacja w nowej formie, ✅ kangurowanie przez tatusiów i ✅ Instagram rodze_w_mielcu!
??"Mleko Mamy ma moc" - tak położne z Oddziału Noworodkowego zatytułowały swój autorski cykl spotkań szkoleniowych dla mam, który został uzupełniony także o materiały edukacyjne dla pacjentek. Była to inicjatywa związana z Tygodniem Karmienia Piersią, ale formuła tak świetnie się przyjęła, że już powstają kolejne atrakcyjne programy edukacyjne. Szczególne miejsce dla Oddziale Noworodkowym mają teraz także tatusiowie, którzy mają okazję tulić swoje dzieci od pierwszych chwil życia maluszków. Ponadto Oddział Położniczy i Noworodkowy ruszyły z edukacyjnym kontem instagramowym rodze_w_mielcu.
- "Mleko Mamy ma moc" to ABC karmienia piersią. Obejmuje 10 tematów, które najczęściej przewijają się w pytaniach naszych pacjentek. W ramach tego cyklu spotkań z mamami, poruszone zostały tematy takie jak np.: pozycje w karmieniu piersią, zatkanego kanalika czy też stymulacji laktacji i przechowywania pokarmu kobiecego. W tej nowatorskiej, bardzo interaktywnej formie chciałybyśmy poszerzyć tematykę szkoleń, chociażby o pielęgnację noworodka, pierwszą pomoc czy też organizację kącika noworodkowego w warunkach domowych - mówi Ewelina Kusek, położna.
 Pacjentki natychmiast doceniły inicjatywę położnych, co cieszy dyrekcję Szpitala. - Do opieki nad mamami i ich małymi pociechami przykładamy ogromną wagę. Dbamy o to, by w tym zakresie rozwój   mieleckiego szpitala był wszechstronny i zrównoważony. Niezwykle istotnym elementem jest to, że nasza placówka ma świetnie przygotowaną infrastrukturę oraz sprzęt medyczny, ale również kadrę, która zapewnia  fachową, ciepłą opiekę i edukację. Cieszę się bardzo że Oddziały Noworodkowy i Położniczy idą z duchem czasu, robią wszystko, by przyszłe mamy, jak i te, które właśnie urodziły swoje dzieci, czuły się u nas doskonale - podkreśla dyrektor Paweł Pazdan. - Zapraszamy wszystkie panie spodziewające się dziecka do naszego szpitala, w którym urodzą w świetnych warunkach i w przyjaznym otoczeniu - dodaje.
 - Nasz Oddział Noworodkowy jest na drugim poziomie referencyjności. Rodzą się u nas dzieci donoszone, którym zapewniamy pełną, profesjonalną opiekę leczniczą, diagnostyczną, ale rodzą się też u nas dzieci z różnymi problemami, z ciąż wysokiego ryzyka, np. wcześniaki, dzieci z wadami wrodzonymi, które diagnozujemy wstępnie u nas i kierujemy do specjalistycznych placówek.  Te noworodki, które wymagają dłuższego pobytu u nas, są oczywiście na bieżąco leczone, mają doskonałą opiekę. Dzieci przebywają z mamami na salach w systemie rooming-in, a ostatni remont jaki tutaj był przeprowadzony stwarza komfortowe warunki dla mam i dla dzieci, co też ułatwia nam pracę w naszym oddziale - mówi lek. Anna Klecha, ordynator Oddziału Noworodkowego. - Opiekę nad nowonarodzonym dzieckiem sprawuje fachowa i bardzo życzliwa kadra, na co obecnie kładziemy duży nacisk. Są to pielęgniarki i położne z dużym doświadczeniem, wiedzą, z wysokimi kwalifikacjami, które wspierają i informują mamy, pomagają pielęgnować nowonarodzone dzieci, są wsparciem przy rozpoczęciu karmienia piersią - podkreśla Wiesława Narowska, pielęgniarka oddziałowa. 
- Równolegle ze spotkaniami edukacyjnymi wystartował profil Instagramowy rodze_w_mielcu, na którym będziemy na bieżąco przedstawiać użyteczne informacje oraz nowinki z oddziałów. I tak np. nowością, którą warto podkreślić jest możliwość kangurowania po cięciu cesarskim przez ojców. Wiemy, jak ważne jest budowanie relacji z dzieckiem zarówno przez mamę, jak i przez tatę. Pomysł przyjął się natychmiast, spotkał się wręcz z entuzjazmem rodziców - mówi położna Dominika Markowska. - Naszym priorytetem jest realizowanie wysokich standardów opieki okołoporodowej, świadczenie usług na jak najwyższym poziomie, dbając przy tym szczególnie o komfort psychiczny rodziców. Zapraszamy do obserwowania naszego konta intragramowego, bo tam też jesteśmy do dyspozycji rodziców i dzieci - dodaje położna.
?▶ KLIKNIJ PONIŻEJ I ZOBACZ FILM: