Rozbudowa bloku operacyjnego w mieleckim szpitalu znalazła się w gronie 25 inwestycji nominowanych do tytułu „TOP Inwestycji Komunalnej 2019”.

Organizatorem rankingu najlepszych inwestycji komunalnych jest Portal Samorządowy. Laureatów konkursu wskażą członkowie Rady Konsultacyjnej ze świata administracji, samorządu i biznesu podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego (13-15 maja 2019 roku).

Oprócz nagród przyznanych przez organizatorów, przewidziany jest także laur czytelników. Na każdą z 25 inwestycji komunalnych nominowanych do ścisłego finału można głosować na stronie: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2019,48/. Glosowanie trwa do 6 maja 2019 r. do godziny 12.

Link do zadania zrealizowanego w mieleckim szpitalu: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2019,48/poprawa-jakosci-i-bezpieczenstwa-swiadczen-medycznych-w-mielcu,1676/

Przypomnijmy. Rozbudowa bloku operacyjnego w mieleckim szpitalu została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, przy dofinansowaniu rzędu 9,8 miliona złotych i wkładzie własnym powiatu wysokości 5,4 miliona złotych. Realizacja projektu polegała na rozbudowie i przebudowie budynku Bloku Operacyjnego (BO) i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT) oraz zakupach aparatury i wyposażenia medycznego.

Inwestycja przysłużyła się poprawie jakości i zwiększeniu bezpieczeństwa świadczeń zdrowotnych oraz wdrożeniu innowacyjnych zabiegów operacyjnych, których wykonywanie do tej pory było ograniczone ze względu na stan wyposażenia i liczbę stołów operacyjnych na Bloku Operacyjnym (BO) oraz liczbę łóżek na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT).